Restauracijos procesas

Krovininių padangų restauravimas yra saugus, ekonomiškas ir ekologiškas būdas, suteikiantis naudotoms padangoms naują gyvenimą. Tinkamai prižiūrimos ir tausojamos padangos galės tarnauti jums antrą kartą, jei pasinaudosite padangų restauravimo sprendimu. Restauruotų padangų patikimumas ir eksploatavimo laikotarpis yra artimi naujų padangų savybėms, o kaina sudaro nuo 40 iki 60 procentų naujų padangų kainos, tad restauravę sunkvežimių padangas galite sumažinti bendrąsias eksploatacines išlaidas.

Pav. pavaizduotas padangos karkaso išvalymo nuo rūdžių procesas

Restauruotų padangų naudojimas – tai mažesnės energijos bei žaliavų sąnaudos ir mažesnis panaudotų padangų atliekų kiekis, patenkantis į aplinką. Restauruotai padangai pagaminti reikia ženkliai mažiau naftos, nei sunaudojama gaminant naują padangą. Eksploatuodami restauruotas padangas taupote išlaidas bei ženkliai prisidedate prie aplinkosaugos.
Trumpas technologinis padangų restauravimo aprašymasUAB "Ratola" krovininių automobilių padangas restauruoja šaltuoju padangų restauravimo būdu, naudoja įvairių piešinių ir tipų protektorių juostas.

Pav. pavaizduotas autoklavo įrengimas


Pav. pavaizduotas padangos skutimas padangų skutimo įrenginiu

Kai dėvėta padanga patenka į restauravimo dirbtuves, iš pradžių ją apžiūri padangų specialistas, kad patikrintų, ar nėra matomų pažeidimų. Padangos nusidėvėjęs protektorius nuskutamas specialia įranga. Mažiausi karkaso pažeidimai kruopščiai nuvalomi nuo rūdžių. Esant padangos pažeidimui ji yra remontuojama padangų remonto medžiagomis. Ant nuvalyto ir paruošto karkaso tepami klijai, dedama tarpinė guma ir specialiai paruošta protektoriaus juosta.


Pav. pavaizduotas protektoriaus prispaudimo prie paruošto karkaso procesas

Paruošta padanga įvelkama į guminius įvalkalus ir dedama į autoklavą. Vulkanizavimo procesas 120 laipsnių temperatūroje trunka apie 4 valandas. Restauruotoms padangoms suteikiama 1 metų garantija. UAB "Ratola" 2006 metais yra suteiktas kokybės sertifikatas ECE109, sertifikato numeris 109R-000306